Efsane Arazi Taşıtı Mercedes Benz G Serisi Yenilendi!

Mercedes-Benz, zamana meydan okuyan ikonik modeli G-Serisi’ni Detroit Otomobil Fuarı’ndan bir gün önce düzenlediği özel bir davetle tanıttı.

Yenilenen Mercedes-Benz G-Serisi; led teknolojisine sahip ön farlar, gelişmiş sürüş yardım sistemleri, yeni renk seçeneklerine sahip deri döşemeler ile kaliteli iç mekân ve yeni yürüyen aksam olmak üzere oldukça kapsamlı bir donanım sunuyor. Dünyanın en yetenekli off- road aracı olarak nitelendirilen ve 1977 yılında Almanya-Avusturya ortak girişimi neticesinde üretilen ikonik G-Serisi’nin dünya lansmanı açılış konuşmasını yapan Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Dr. Dieter Zetsche, efsanevi aracın tarihi ve yeniliklerine değindikten sonra başka güçlü bir Avusturyalıyı sahneye davet etti. G-Serisi dünya lansmanında marka sözcüsü olan Arnold Schvvarzenegger, davetlilerle buluşarak iki Avusturyalının güçlerine göndermelerde bulundu.

Uzun bir zamandır dış tasarım anlamında neredeyse hiçbir değişikliğe uğramayan G-Serisi, yenilenen versiyonunda da ikonik tasarım unsurlarını kaybetmeden özgün ve karakteristik görünümüne devam ediyor. Karakteristik kapı kolu ve kapıların kapanma sesi, sağlam ve dayanıklı dış koruma kaplamaları, bagaj kapağına dışardan sabitlenen stepne ve göze çarpan ön sinyal lambaları gibi bütün karakteristik unsurlar yeni G-Serisi’nde de kullanılmaya devam ediliyor. 53 mm daha uzun ve 121 mm daha geniş gövdesiyle yeni G-Serisi yollarda olduğu gibi arazide de daha heybetli bir görünüm sergiliyor.

   

Yeni G-Serisi’nin artan boyutlarından sadece sürücü ve ön yolcu değil arka koltuk sırasındaki yolcular da yararlanıyor. Yeni G-5erisi’nin yaklaşma açısı 30( tepe açısı 26, uzaklaşma açısı ise 31 derece. Aracın su ve çamur geçişi yüksekliği 70 cm, yanal eğimde sürüş kabiliyeti ise 35 derece.

Yeni”G-Mode” üstün arazi sürüş özellikleri sunma noktasında önemli bir rol üstleniyor. Dynamic Select üzerinden seçilmiş olan sürüş karakterinden bağımsız olarak üç diferansiyel kilidinden birinin devreye girmesi veya arazi takviyesi Low Range’in devreye alınmasıyla birlikte yeni G-Serisi “G-Mode”a geçiş yapıyor. Söz konusu off-road modu; süspansiyonun sertliği ayarlanabilir amortisörlerini, direksiyonu ve gaz pedalının tepkime hassasiyetini ayarlıyor, gereksiz vites değişimini önlüyor ve böylece en zorlu arazi koşulunda bile kontrollü ve yüksek performanslı bir sürüş sunuyor. Sistemin aktif olmasıyla gösterge panelinde bir “G” ikonu belirliyor. “G” her türlü zemini aşıyor, sürücü en dik sürüş pozisyonlarında dahi santimetre hassasiyetle manevra yapabiliyor ve geri bildirimi yüksek direksiyon sistemi sayesinde lastiklerin zemine tutunma koşulunu algılayabiliyor.


mercedes g class, mercedes g class 2018, mercedes g class kiralık, mercedes g class 2019, mercedes g class 2018 fiyat, mercedes g class fiyat listesi

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.