otopusula

Fiat Argo, sportif gövdesiyle karşımızda!

Fiat’ın B-hatchback segmentindeki yeni temsilcisi Argo, markanın online ortamda düzenlediği etkinlik ile tanıtıldı. Şehirli küçük otomobil Fiat Argo ile ilgili bütün detaylar haberimizde!

Güle güle Punto, hoş geldin Fiat Argo!

Yayınlanan fotoğraflarında sportif HGT versiyonu görülen Argo, Punto’nun yerini dolduracak pratik bir şehir otomobili olarak dizayn edilmiş. Izgara, LED farlar ve kaput yapısıyla Bursa’da üretilen Egea’ya göz kırpan otomobilin tamponu ise sportif bir çizgiye sahip. Alt bölümdeki kırmızı detay ve kenarlardaki sahte hava kapakları, ön tampona karakteristik özelliklerini veriyor.

otopusula

Arka bölümde yine Egea Hatchback’i anımsatan stop grubu, tavan spoyleri ve bumerang şeklindeki arka tampon reflektörü göze çarpıyor.

Motor seçenekleri oldukça cimri.

otopusula

Fiat Argo’nun kaputunun altına indiğimizde ise bizi verimli motor seçenekleri karşılıyor. 1.0 litre hacminde 72 beygir ve 1.3 litrelik 101 beygirlik FireFly motor seçeneklerine sahip olan otomobil, otomatik şanzımanlı HGT opsiyonunda ise 1.8 litrelik E-Torq motor ile beraber gelecek.

otopusula

Şu anda sadece Brezilya için duyurulan Fiat Argo’nun Avrupa pazarında ya da ülkemizde satılıp satılmayacağı belli değil. Punto’dan sonra B-hatchback model gamında boşluk oluşan İtalyan devi, yeni modelini küresel pazarda farklı motor seçenekleri ile satışa sunabilir.

otopusula

 

otopusula

 

Kaynak: Otopark

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.