Hyundai’nin Yeni Ateşli Hatchback’i Veloster Yenilendi!

Hyundai, spor otomobiller serisine yeni Veloster modeliyle devam ediyor. Detroit’te gerçekleştirilen NAIAS 20l8’de tanıtılan yeni Hyundai Veloster, 210 HP güç üreten 1.6 litrelik türbo benzinli motora sahip.

Veloster N versiyonunun maksimum gücü ise 275 HP.  Yeni Veloster, Güney Kore ve California’daki tasarım merkezlerinin ortak çalışmasıyla tasarlanmış.  Otomobilin kokpiti de komple yenilenmiş. Yeni Veloster, güç aktarma organı iyileştirmeleri ve geliştirilmiş yeni nesil bilgi-eğlen ce ve bağlantı özellikleriyle de dikkat çekiyor. Otomobilde arka koltuklara girişi kolaylaştırmak için asimetrik 2+1 kapı konfigürasyonu sunuluyor.

Önden bakıldığında, led farlar ve led gündüz farları, yeni ön ızgara tasarımıyla öne çıkan yeni Veloster, Hyundai’n yeni tasarım anlayışından izler taşıyan kademeli ızgaraya ve sportif duruşu perçinleyen geniş hava girişli tampona sahip. Veloster N, normal versiyona göre daha farklı bir süspansiyon sistemi kullanıyor. Maksimum performans için elektronik kontrollü, daha sert ve daha alçak bir süspansiyon ayarı bulunan N’de hızı ve sürüş zevkini simgeleyen kırmızı tampon ve marşpiyeler kullanılıyor. Yeni Veloster’de üç farklı benzinli motora yer veriliyor.
Bunlar: 1.6 it turbo benzinli, 2.0 it benzinli ve 2.0 it türbo benzinli. Yeni Veloster, Mart ayında markanın Ulsan’daki fabrikasında üretime başlayacak ve 2018 yılının ikinci çeyreğinde ilk olarak ABD pazarında satışa sunulacak.

Yeni Hyundai Veloster ve Veloster N modellerinde sırasıyla 210 HP ve 275 HP güç üreten yüksek performanslı motorlar bulunuyor.

 

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.