Makyajlı ve Daha Sportif Honda Jazz Türkiye’de

Sınıfının en geniş ve en ferah yaşam alanıyla dikkat çeken Honda Jazz yenilendi.

Daha sportif bir tasarıma kavuşan makyajlı Honda Jazz, yakıt verimliliği ve yüksek sürüş keyfini bir arada sunan 130 HP gücünde yeni 1.5 litrelik i-VTEC motor seçeneğine de kavuştu. Honda Türkiye’nin Avrupa ülkelerinden önce, 13 Ocak tarihinde satışına başladığı Jazz’da ayrıca Dynamic adı verilen yeni bir donanım seviyesine de yer veriliyor. Dış tasarımda yapılan güncellemeler, yeni nesil Honda modellerinde de kullanılan ve markanın imzası niteliğinde olan ön far ve ön ızgara tasarımına odaklanıyor.

Yenilenen ön tamponda daha keskin hatlar dikkat çekerken havalandırma ızgaralarının çevresindeki belirgin konturlar daha agresif ve dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor. Arka tasarımda uygulanan parlak siyah detaylarla daha modern ve sportif bir görünüm elde ediliyor. Skyride Blue/mavi adındaki yeni renk seçeneği dış tasarımdaki sportiflik vurgusunu tamamlıyor.

Euro 6 emisyon normlarını karşılayan yeni motor, isteğe bağlı olarak sunulan CVT otomatik şanzımanla 100 km’de ortalama 5-4 litre yakıt tüketiyor. Otomobilin karbondioksit salımı ise 124 g/km. Optimize edilen CVTşanzıman, daha akıcı bir sürüş ve hızlı gaz tepkisi sunuyor. Ayrıca daha önce kullanımda olan 102 HP gücündeki 13 i-VTEC benzinli motor da tüm donanım paketlerinde sunulmaya devam ediyor.

Makyajlı Jazz, yeni motor seçeneğiyle birlikte Dynamic adında yeni bir donanım paketi de sunuyor. Ön tampon altı eklentisi, arka tampona entegre üç parça arka difüzör ve sportifliği destekleyen kırmızı uygulamalar daha dinamik ve sportif bir görünümü beraberinde getiriyor. Yine Dynamic donanım paketiyle birlikte led ön farlar, ön sis farları, yan marşpiyeler, tavan spoyleri ve 185/55 R 16 boyutlarında lastiklere sahip parlak siyah alaşım jantlar devreye giriyor. İç mekânda ise turuncu dikişli döşemeler, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu sportif ve dinamik havayı tamamlıyor.

Yerini aldığı modelin fonksiyonellik misyonunu sürdüren makyajlı Jazz, 354 litrelik bagaj ve yolculara sunmuş olduğu geniş yaşama alanıyla sınıfının en geniş yaşama alanını kullanıma sunuyor. 60:40 oranında iki parça halinde katlanan arka koltuklar sayesinde 1314 litrelik bir bagaj kullanıma sunulurken “Sihirli Koltuklar”farklı kullanım kombinasyonlarını beraberinde getiriyor. Koltukların katlanmasıyla 2480 mm uzunluğa ve 1280 mm yüksekliğe sahip bir kargo alanı ortaya çıkıyor. Makyajlı Jozz’da yer almaya başlayan 1.5 litrelik i-VTEC motor 130 HPgüç üretiyor. Ayrıca bu yeni motorla birlikte “Dynamic”adlı donanım da satışa sunuldu.

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.