Oluşturan 24 Mart 2018 by

Takip edenler bilir, Volswagen’in uzun süredir internette casus fotoğrafları dolaşan Touareg ‘i sonunda resmi bir şekilde tanıtıldı.

Yeni VW Touareg selefini aldığı modele göre boyu 77 mm uzamış, eni 44 mm genişlemiş, yüksekliği 7 mm alçalmış ve ağırlık olarak 106 kg hafiflemiş durumda. Volkswagen’in yeni Touareg’i Porsche Cayenne ve Audi Q7 gibi modellerin yer aldığı MLB platformunu kullanmaya başlıyor.

Selefine göre özellikle profi tarafından bakıldığında kardeşi Tiguan’a daha fazla benzeyen Touareg ön yüzüyle de Arteon’un başını çektiği tasarım dilini kullanmaya devam ediyor. Arteon, Polo, T-Roc ile benzeşen bir tasarım yapısına sahip olan Yeni Touareg gelecekte göreceğimiz VW modelleri ile ilgili de detaylı ipuçları veriyo.

İç mekanda ise günümüz modasına uyularak tasarlanan 15 inçlik büyük bir dokun matik ekrana yer verdiğini görüyoruz. Öte yandan bahsettiğimiz 15 inçlik bu ekran ile kombine edilen 12 inçlik sürücü ekranı da iç mekanı daha modern bir silüete bürümüş durumda.

Tüm versiyonlarda standart olarak sunulacak olan 4×4 sistemi, 5 farklı sürüş modunu sürücüye sunacak. Tabiki opsiyonel olarak sunulması beklenen havalı süspansiyonlarda, sürüş modlarının çalışma yapısını önemli şekilde etkileyeceğe benziyor.

Yeni Touareg öncelikle bir tanesi benzin, ikisi dizel olmak kaydı ile 3 farklı motor seçeneği sunmuş olacak. 3.0 liltrelik V6 benzinli motor 335 bg güç üretirken, 3.0 litre V6 dizel 228 bg ve 282 bg gücünde iki farklı alternatif sunacak.

Ayrıca 4.0 litrelik V8 dizel motorlu versiyon ise 417 bg güç üretecek. 2019’da Çin’de sunulacak plug in versiyonunun avrupa ya geliş tarihi ise henüz netleşmemiş durumda. Güvenlik ve teknoloji anlamında da ciddi manada gelişme kaydeden yeni Touareg, led matrik farları, gece görüşü sunan kamera sistemi, sıkışık trafik asistanı, geliştirilmiş olan acil fren desteği, şerit takip gibi özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor.

 

Kategori Anahtar Kelimeler

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.