Oluşturan 26 Mart 2018 by

2018 Rolls-Royce Phantom: Ultra Lüksün Sekizinci Nesli

Rolls-Royce Phantom’un ilk orijinal sürümü 1925’te piyasaya sürüldü. Model ismi olarak Rolls-Royce, otomotiv tarihinin en uzun ömürlü model ismi olduğunu iddia ediyor. Gerçekte, kuşakların bir kısmının aralarında uzun boşluklar oldu, ancak bu yeni sekizinci nesil, BMW’nin geliştirdiği ilk Rolls-Royce olan mevcut otomobilin yerini alıyor.

Tanıdık gelmesine rağmen, bu Phantom neredeyse tamamen yeni. Rolls-Royce’ın yeni alüminyum uzay platformunda yer alıyor. Bu proje, Luxury Cullinan SUV’u da dahil olmak üzere şirketin tüm yeni modellerini destekleyecek. 140 inçlik dingil mesafesi önceki otomobilden biraz daha küçük olup 227,2 inçlik toplam uzunluk aslında standart dingil mesafesi sürümü için 2,8 inç oranında küçülmüştür.

Elektrik kontrollü hava yayları, aktif anti-roll barlar ve Rolls-Royce’ın mütevazi olarak tanımladığı adaptif amortisörleri sizlere sihirli halı kullanıyormuş izlenimi verecektir.

Yeni Rolls-Royce Phantom 6.75 litre yeni bir çift turbo şarjlı V12 bir motora sahip olup 563 beygir güç üretmekte ve 1700 rpm’den itibaren 900 NM gibi bir tork değerine sahiptir. 0-100 km hızlaması ise 5.9 saniye olarak belirtilmiştir.

Kategori Anahtar Kelimeler

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.