Oluşturan 12 Temmuz 2017 by

Makyajlanarak yeni bir yüze ve iç mekanda bazı yeni özelliklere kavuşan Nissan X-Trail 2017 modelini İstanbul’da düzenlenen basın lansmanında statik olarak inceledik. D-SUV segmentinde yer alan ve Nissan Qashqai modelinin ağabeyi konumunda bulunan X-Trail, Japon markanın amiral gemisi konumunda yer alıyor. Dünya genelinde yüzde 12’lik payla SUV segmentinin lideri konumunda bulunan Nissan X-Trail, ilk kez yollara çıktığı günden bu yana 3,37 milyon adet satılmış durumda. Aracın Avrupa satışı ise 500.000 adedi geride bırakmış

Yenilenen Nissan X-Trail 2017 modelinde yepyeni bir ön yüz, V motion adı verilen ön ızgara, daha büyük logo, köşeli sis farları ve adaptif led farlarla şekillenen daha keskin hatlara yer verilmiş. Boyutları değişmeyen Nissan X-Trail’de kapı altı çıtalar krom malzemeye kavuşmuş. Karartılmış led stop lambalarıyla dikkat çeken araçta artık köpekbalığı sırtı anten tasarımı bulunuyor.

Yeni Nissan X-Trail 2017 modelinin 5 kişilik iç mekanında ise yeni direksiyon simidi, Bose marka yüksek kaliteli ses sistemi, ısıtmalı direksiyon simidi ve arka koltuklar, segmentinin en büyük açılır cam tavanı, 565 litre hacim sunan ve ayak hareketleriyle hem açılabilen hem de kapatılabilen bagaj kapağı yer alıyor. Ayrıca iç mekandaki malzeme kalitesi de arttırılmış.

Sadece 1.6 dCi turbo dizel motorla satışa sunulan yeni Nissan X-Trail 2017’de Sky Pack, Design Pack ve Platinum donanım seçenekleri bulunuyor. Manuel ve X-Tronic şanzımanlarla satın alınabilen ve tüm donanımlarda 4×2 aktarma sistemine sahip olan aracın fiyatları ise 162.500 TL ile 190.900 TL arasında değişiyor. Nissan X-Trail 2017’de yer alan 1.6 dCi motor, 130 HP güç ve 320 Nm tork üretiyor.

Kategori

Yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.